Veckoauktion den 12 februari 2001

  • Order by

  • 5084
    BYRÃ… Rokoko, L114 D52 H77
    Stopped

    12 feb at 16:00
  • 3057 Akryl
    På papper, Sven Inge Höglund, 92x62
    Stopped

    12 feb at 16:00
  • 5071 AKVARELL
    Okänd konstnär, Casimir Ritter v Mehilern, 15x12
    Sold: SEK 1700

    Sold den 12 februari 2001
  • 5026 Matta
    orientalisk, Nigde, 135x100, semiantik
    Sold: SEK 650

    Sold den 12 februari 2001
  • 5039 Matta
    orientalisk, Silkeinslag, 130x200
    Sold: SEK 3000

    Sold den 12 februari 2001
  • 5036 Matta
    orientalisk, Täbriz Old, 370x275
    Sold: SEK 6000

    Sold den 12 februari 2001
  • 5052 BOWL
    Berndt Friberg, Gustavsberg studio diam. 13. 5
    Sold: SEK 2200

    Sold den 12 februari 2001
  • 5010 BOWL
    Imari, Japan, Dia30, 1800-tal
    Sold: SEK 1900

    Sold den 12 februari 2001
  • 3072 SKÃ…P
    Ek och valnöt, 1700-tal H. 180
    Sold: SEK 6700

    Sold den 12 februari 2001
  • 5028 VASE
    Bernt Friberg, Gustafsberg, H15
    Sold: SEK 2800

    Sold den 12 februari 2001